Jurassic Park

Jurassic Park
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Legutóbbi témák
» Végzet Ereklyéi
Daisy&Derek - Az Alfa Empty 
Vendég
Pént. Feb. 13, 2015 8:34 pm

» Lost Odds jcink
Daisy&Derek - Az Alfa Empty 
Vendég
Pént. Jún. 06, 2014 10:56 pm

» Area 11
Daisy&Derek - Az Alfa Empty 
Vendég
Hétf. Ápr. 28, 2014 11:55 am

» Soord Island
Daisy&Derek - Az Alfa Empty 
Vendég
Csüt. Ápr. 10, 2014 8:07 am

» Játszótársam keresem!
Daisy&Derek - Az Alfa Empty 
Vendég
Vas. Ápr. 06, 2014 10:18 am

» Csevegő
Daisy&Derek - Az Alfa Empty 
Vendég
Szomb. Ápr. 05, 2014 8:55 pm

Top posting users this month
No user

Megosztás
 

 Daisy&Derek - Az Alfa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Derek Udesky
Derek Udesky
Hozzászólások száma : 5
Join date : 2014. Mar. 15.
Tartózkodási hely : Isla Nublar


Daisy&Derek - Az Alfa Empty
TémanyitásTárgy: Daisy&Derek - Az Alfa   Daisy&Derek - Az Alfa EmptySzer. Márc. 19, 2014 11:38 pm

Ma reggel a szokásosnál feszültebben kelek, mint máskor. Pontosan tudom, hogy ma hova kell mennem a kutatási rendem szerint, mégis azért vetek még egy pillantást a naptárra hátha csak rosszul emlékszem, de amikor rápillantok a mai dátum alá tagadhatatlanul a "raptorok" szó van bevésve. Felöltözök, ami annyit jelent, hogy magamra kapok egy pólót egy kényelmesebb farmert és egy kapucnis pulóvert, majd rövid kotorászást követően felkapok egy vaskos dossziét, amiben a raptor-falka minden egyes tagjának saját kutatási füzete van. Mivel lövésem sincs, hogy a dolgozók, hogy hívják őket, ha egyáltalán adtak nekik neveket, ezért én mindegyiket elneveztem valamiféleképp.
Világéletemben imádtam az állatokat és a természetet és általában én voltam a leghangosabb, aki mondta, hogy egy állatot nem szabad emberi tulajdonságokkal felruházni, de a raptoroknál ez egyszerűen nem megy. Amikor belenézek a szemükben nem ösztönösséget látok, mint a nagyragadozókéban vagy a legtöbb növényevőében hanem értelmet és ez talán az én rigolyám és utálatom eredménye, de aljasságot, gonoszságot is. Mindegyik falkatag tényleges személyiséggel rendelkezik, ahogy észrevettem és pontosan érti, tudja a szerepét a falkában. Ijesztő...
Még egy dolog után kajtatok a szobámban található általam kialakított véleményem szerint jól áttekinthető rendszerben - amit mások egyszerűen ordenáré kuplerájnak titulálnak - amit eddig nem tudtam használni, mert csak most érkezett meg: egy velociraptor kiöntött hangképző szerve. Mivel lövésem nincs, hogy működni fog-e náluk a dolog ezért elpakolom a laptoptot és a mini hangszórókat is amik már bizonyítottak viszont, és még egy két dolgot elpakolok egy nagy utazótáskába mielőtt elindulnák a jeep-hez.
A cuccot beteszem a hátsó ülésre, majd elindulok, de nem egyenesen a kifutóhoz hanem, hogy felvegyem a mai kollégámat: Daisy-t. Párszor ma találkoztam vele. Kedves lány és szorgalmas. És mivel kb. az összes itt fellelhető dinoszauruszba bele van bolondulva plusz gyakorlatilag állandóan benti labor munkára van ítélve ezért mára elkértem a laborvezetőtől, aki volt olyan kedves és kölcsönadta az asszisztensét a mai napra. Nem kell sok ahhoz, hogy Daisy szállása elé érjek. Szívem szerint dudálnék egyet így kora hajnalban, de bízom benne, hogy az időérzéke nem hagyta cserben meg, a többieket se szeretném felébreszteni, hátha esetleg később valami aprócska baleset érne...
Vissza az elejére Go down
Daisy Wick
Daisy Wick
Hozzászólások száma : 4
Join date : 2014. Mar. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : a dínós sziget


Daisy&Derek - Az Alfa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daisy&Derek - Az Alfa   Daisy&Derek - Az Alfa EmptyKedd Márc. 25, 2014 12:03 am



Derek & Dee - az alfa


Tegnap, mielőtt letettem a melót a laborban, a kisfőnök behívatott magához, és közölte velem, hogy másnap nem kell bejönnöm. Nem mondom, hogy lehervadt a híres mosolyom (pedig így volt, s még a szívem is kihagyott egy-két ütemet), de azért jól rám ijesztett. Persze csak cukkolni akart egy kicsit, mivel nagyon jól tudja, hogy odáig vagyok az élő őslényekért is, nem csak a csontokért. Tényleg minden alkalmat megragadok, hogy legalább a keltetőknél eltölthessek némi időt a minidínókkal. Amikor viszont arról tájékoztatott, hogy másnap (azaz ma) kikértek terepre, azt hittem, kiugrok a bőrömből. Csak a kisfőnök mindig morcos képe tartott vissza attól, hogy a nyakába ugorjak, ahogy egykedvűen bejelentette, elengedett, mehetek a raptorokhoz. A szája sarkában ugyan ott bújkált egy kis vigyorkezdemény, de jobbnak láttam nem rámutatni, hogy a kemény-szigorú főnök álarc jócskán megkopott már az együtt töltött sok-sok munkaóra során.

Ma reggel korán ébredtem, s mielőtt még felöltöztem volna, egy nagy bögre kávéval, cigarettával a kezemben ültem ki a teraszra. Annyira izgatott voltam, hogy alig bírtam a fenekemen megülni, amíg elszívtam a cigimet. Tusolás után magamra kaptam egy vékony vászonnadrágot, egy egyszerű bézs felsőt, és bakancsot húztam hozzá. a hátizsákomba víz, egy vékony pulcsi, esőkabát, és némi gondosan csomagolt csokis keksz került.  Nem szeretem itthon hagyni a tabletemet, de most úgy éreztem, indokolatlan lenne magammal cipelni, hiszen a telefonomon szinte mindent tud, amit a tab.

Amikor néhány hónappal ezelőtt ideérkeztem, épp láttam még a kis raptorokat, amelyeket néhány nap múlva át is helyeztek a keltetőkből. Nagyon kíváncsi voltam már a kis dögökre, és egyáltalán, annak is örültem, hogy kimehetek a parkba és nem a laborban kell töltenem egy újabb hosszú napot. Bár ott legalább azért van légkondi.

Szerintem jó 20 perccel korábban készültem el, mint szükséges lett volna, így előkaptam a polcról egy vaskos könyvet és fellapoztam a velociraptoroknál. Közben sűrűn pillogtam ki az ablakon, Derekre várva.  

Amikor a Jeep végre lefékezett a szállásom előtt, az asztalra dobtam a könyvet, felkaptam a hátizsákomat és mielőtt még nagy dudálásba kezdhetett volna, kirohantam az ajtón. Bevágtam a zsákomat hátra, majd bepattantam a terepjáróba és széles vigyorral köszöntöttem mai napom hősét. - Jó reggelt, Derek! Először is köszönöm, hogy engem viszel ma. Másodszor pedig: nagyon izgatott vagyok, hogy láthatom a kis raptorokat, de természetesen azt teszem, amit mondasz. Bízhatsz bennem.- újabb széles mosoly, majd gyors tapogatózás a telefonom után, s mikor megtaláltam végre a jobb oldalzsebemben a kütyüt, ismét megszólaltam: - Felőlem indulhatunk. -
Vissza az elejére Go down
Derek Udesky
Derek Udesky
Hozzászólások száma : 5
Join date : 2014. Mar. 15.
Tartózkodási hely : Isla Nublar


Daisy&Derek - Az Alfa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daisy&Derek - Az Alfa   Daisy&Derek - Az Alfa EmptyPént. Márc. 28, 2014 11:14 pm

Ahogy a terepjáróban ülök, azon gondolkozom, hogy nem bírnám folyton azt csinálni, mint pl. Daisy. Az ő munkájuk is nagyon fontos, sőt...de attól én még nem bírnák állandóan egy zárt laborban kuksolni és ott porolgatni a csontokat. Ezt már az egyetemen sem bírtam. Sokkal szívesebben mentem ki mindig terepre, amikor volt rá alkalom és most, hogy úgy végzem a munkámat, ahogy már el se tudnám képzelni, hogy laborban üljek. Még a nálam is elkerülhetetlen papírmunkát is csak sötétedés után szoktam a szobámban végezni amúgy sokszor szívesebben ülök itt kint a jeep-ben és elemzem ki az adatokat. Ha épp nincsenek vendégek se állatok, akik zavarjanak nagyon is kellemes időtöltés és a friss levegőn jobban is megy a munka. persze sötétedés után vagy ha rosszra fordul az idő akkor muszáj nekem is behúzódnom, de akkor is jobb kint dolgozni...

Amikor idejöttem még nem gondoltam, hogy ennyire fogom élvezni a munkámat. Eleinte csak azért akartam idejönni, hogy végre némi megnyugvást találjak a saját démonaim elől, de lassacskán kezdett változni a helyzet és elkezdtem megszeretni azt, amit csinálok. Apránként próbálom megismerni a szigetet magát is, ami persze könnyebb lenne, ha az InGen nem üldözte volna el olyan nyers erőszakkal a sziget eredeti bennszülött lakóit. Akkor esetleg lenne bennszülött segítségem is. Persze azért nem panaszkodom, mert szerintem elég jól haladok és azért időm is, van bőven. Hihetetlen, ahogy a sziget regenerálódott a napalm bombázás után, ami az első park-katasztrófát követően érte a szigetet. Persze ahogy anno Dr. Malcolm mondta: "Az élet utat tör magának."

Épp azon filózom, hogy esetleg érdemes lenne átfutnom az eddigi kutatási eredményeket a raptorokkal kapcsolatban, de ekkor Daisy robban ki a szállásomról és egy raptort megszégyenítő gyorsasággal terem mellettem a kocsiban. - Neked is! - viszonozom az üdvözlést majd Daisy gyors köszönetmondása mosolyt csal az arcomra. - Nincs mit nagyon szívesen. - felem neki egy újabb mosollyal. - Jól jön a társaság és gondoltam biztos nagyon unalmas lehet folyton bent ücsörögni az irodában ezért kértelek ki mára. - folytatom. - Nos annyira azért már nem kicsik. - teszem hozzá már komolyabb hangon. - Ennek örülök. Először is sose menj a kerítés két méteres közelébe! - figyelmeztetem a lányt. - Ezek alattomos jószágok, nem árt az elővigyázatosság. - teszem hozzá barátságosabb hangnemben és próbálok valami mosolyfélét csalni az arcomra. Amikor Daisy tudtomra adja, hogy indulhatunk azt egy bólintással nyugtázom és elindítom a kocsit.

A raptorokhoz vezető út jeep-el mindössze pár percet vesz igénybe és ezalatt nem is szólok Daisy-hez hanem igyekszem számba venni a mai nap teendőit: először is mindenképpen ki kell próbálni az új hangképzőt, hogy egyáltalán működik-e és ha igen akkor milyen hangokat lehet belőle kicsikarni és ezek milyen hatással lesznek a falka tagjaira. Ez nagyjából ki is meríti a mai nap listáját, hisz rengeteg idő fog vele elmenni. Amikor megérkezünk, egyből lassítok, majd megállítom a terepjárót és Daisy-hez fordulok. - Nos már itt is vagyunk. - közlöm kurtán egy félmosollyal, majd kiugrom a járműből. Felkapom az utazótáskát a hátsó ülésről, majd rövid kotorászás után két kisebb hangfalat és egy laptopot veszek elő, amit felállítok a gépkocsi motorház tetején. - Mielőtt kipróbálnánk valami újat, először a már bevált módszerrel próbálom őket előcsalni. - szólok Daisy-hez. Miután a fentebb említett holmikat összeszerelem, előkeresem a raptorok mappát, majd elindítom a hívóhangot, ami egy rövid kaffogáshoz hasonló kicsit ugatásszerű hangsorozat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom


Daisy&Derek - Az Alfa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daisy&Derek - Az Alfa   Daisy&Derek - Az Alfa Empty

Vissza az elejére Go down
 

Daisy&Derek - Az Alfa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Daisy Penelope Wick
» Derek Udesky

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Jurassic Park :: Nevelők-